Peršokti prie turinio

Sveiki atvykę į Kinomanai.lt svetainę!
Prisiregistruokite, jei norite matyti visas forumo temas. Prisiregistravę ir prisijungę galėsite kurti naujas temas, rašyti atsakymus ir dar daugiau. Jei jau esate užsiregistravęs, prisijunkite čia - kitu atveju susikurkite paskyrą nemokamai!

Tomas Riuka

Tomas Riuka

Užsiregistravo 23 Nov 2009
Neprisijungęs Paskutinį kartą lankėsi Mar 13 2018 02:00 PM
-----

#23553 Kinomanai.lt festivalis?

Parašė: Tomas Riuka 23 February 2015 - 07:48 AM

Yra minciu iš naujo startuoti su kinomanai.lt festivaliu.

 

Yra keletas aktualių klausimų:

1. Kas norėtų / galėtų prisidėti prie organizacijos?

2. Kiek iš esančių, dalyvautų?

3. Planas yra toks, kad festivalis vyktų 2 etapais:

 • Scenarijaus sukūrimas
 • Filmo gamyba.

Kad būtų skatinamas pilnavertis procesas, manau, kad būtų tikslinga skirti balus dalimis, pvz: Scenarijus 4 balai, pasiruošimas filmavimui - 1 balas, galutinis filmas - 5 balai. Iš viso 10 balų, surinkęs aukščiausią įvertinimą, laimi pirmą vietą. Dėl balų, vertinimo kriterijų ir pan - tai tik mano mintys, prašau visų išreikšti savo nuomonę.

 

p.s. manau, kad pasibaigus pirmam etapui, Prorent.lt galetų skirti vieną ar keletą prizų filmavimo technikos pavidalu filmo kūrimui, todėl būtų tikrai verta pasistengti.

 

Laukiu jūsų komentarų.
#23537 Kinomanų prasidėjimo istorijos.

Parašė: Tomas Riuka 21 February 2015 - 11:12 AM

Labas,

 

tikrai nesu pats seniausias narys, taciau vienas is tu, kuris butent per kinomanai.lt foruma pradejo kazka daryti, filmuoti ir po truputi isejau i platesnius vandenis.

 

Aktyvesni laikai buvo, taciau net ir tuomet buvo tik saujele zmoniu. Manau, kad didzioji dauguma tam tikra prasme persikele i uzsinietiskus forumus, kadangi ten gerokai platesnis informacijos srautas, zmones turi daugiau visokiu kameru ir t.t. 

 

Kas liecia pradzia, pirmiausia reikia skaityti teorija, o paskui ja bandyti igyvendinti praktikoje. Yra labai daug knygu, kurias nemokamai galima rasti internete, daug mokymu. Daznas tiesiog labai tyngi skaityti ar mokintis ,galvoja, kad ir be knygu viska moka :) deja, taip nera. Didziausia problema yra ta, kad tie, kurie aktyviai dirba - nelabai turi laiko uzsiimti rasymais forume, nebent is to yra kazkokia konkreti nauda. Pvz Shane Hurlburt, operatorius, kuris turi padares savo puslapi, daro ivairius testus, mokymus ,taciau tai jau yra verslas, kuri jam padeda daryti kiti zmones. Suprantama, kad kitiems taip sukuriamos galimybes mokytis. O lietuva yra truputi per maza tokiems dalykams.
#23520 Foto/video nuoma.

Parašė: Tomas Riuka 13 February 2015 - 09:42 AM

pigiau grybu :) verta uz tiek nuomuot?
#22525 [SKUBAI PARDUODU] FlyCam steadicam su liemene

Parašė: Tomas Riuka 31 January 2014 - 08:42 AM

Visus beprasmius komentarus istryniau, cia skelbimu skiltis, todel visas diskusijas prasau vesti atitinkamose srityse, ne skelbimuose. Taip pat visi norintys parduoti kazka, kiekvienas kuriasi savo tema, o ne kazkieno skelbime.
#21275 Lietuviškas scenarijus.

Parašė: Tomas Riuka 20 May 2013 - 06:53 AM

Nereikia visko suasmenininti... yra įvairaus žanro filmų, Holivude - taip pat. Zero neturi didelės meninės vertės, bet jis yra puikiai sukurtas žiūrovo pramogai. 
#21116 Parduodu: Sony F3 PILNAS komplektas

Parašė: Tomas Riuka 08 May 2013 - 08:31 AM

Gal kam įdomu?

 

Jei atsirastų, kam reikia F3, planuočiau F55.

 

F3 komplektacija:

 

Sony F3 body

Mokamas RGB444 S-Log update

Sounddevices Pix240 Prores 10 bit 4444 recorderis + 2x240Gb Sandisk Extreme SSD diskai

Alphatron EVF

3x32Gb SxS atminties kortelės

Element technica šoninė plokštė + Alphatron EVF laikiklis

 

Pridedu nuotraukas, į komplektą neįina mattebox, optika. Kaina sutartinė (normali, tikrai ne pusė naujų daiktų kainos, nes visų daiktų stovis 9/10)

 

Jei kam įdomu, viską galima apžiūrėti, pamėginti.

 

8 611 11 996

Vilnius

 

Pridėta miniatiūra(-os)

 • DSCF2014.jpg
 • DSCF2017.jpg
 • DSCF2019.jpg
 • DSCF2026.jpg#21049 Penki kinematografijos aspektai

Parašė: Tomas Riuka 30 April 2013 - 12:10 PM

Kinematografija yra judančių paveikslėlių kūrimo menas.

Šiame technologijų amžiuje dažnas, nesusidūręs su istorijos pasakojimu, kažkodėl galvoja, kad vienos ar kitos kameros naudojimas įtakoja kadre pasakojamos istorijos kokybę. Ar dažnai klausiama apie kūrybinę motyvaciją and kūrinio viziją? Ne. Dažnas nori žinoti, su kokia kamera tai buvo nufilmuota. Suprantama, kad galima diskutuoti ir apie kameros techninius niuansus, tačiau dabar ne apie techniką.

 

Jei manai, kad kameros pasirinkimas yra atsakymas į gerą istorijos pasakojimą, tai siūlau pagalvoti apie tai - uždirbk krūvą pinigų užsiimdamas tuo, kuo užsiimi, nusipirk geriausią kamerą ir tada galėsi papasakoti geriausią istoriją? NE.

 

Kameros nepasakoja istorijų, jas pasakoja žmonės, todėl viskas, ko tau reikia papasakoti gerą istoriją esi TU. Deja, nei vienas iš mūsų negimė mokėdamas viską. Viena pagrindinių knygų, kurią turėtų paskaityti žmogus, norintis mokytis filmuoti yra 'The five C's of Cinematography'. Galima įsigyti Amazon.com parduotuvėje čia. Knyga iš esmės kalba apie viską, kas susiję su kameros darbu išskyrus šviesą bei judesį.

'Five Cs' sunku išversti iš anglų kalbos, tačiau angliškai tai yra:

 • Camera angles - kameros pozicija
 • Continuity - tęstinumas
 • Cutting - perėjimai
 • Close ups - stambūs planai (iš arti)
 • Composition - kadro kompozicija

Tai penki aspektai (išskyrus šviesą ir judesį) į kuriuos turi atkreipti dėmesį filmuojantis žmogus.

Kameros pozicija

Kameros poziciją nustatoma pagal istorijos tam tikro momento svarbą. Kodėl kamera žiūri būtent ten? Ar dėl to, kad kadre tai atrodo gražu, ar dėl to, kad mums to reikia, siekiant pratęsti pasakojimą? Visada atsakymas turi būti tik dėl to, kad tai reikalinga pasakojimui ir jokiu būdu ne dėl to, kad gražu.

 

Tęstinumas

Nuoseklus tęstinumas įtraukia žiūrovą į istoriją be pašalinio blaškymosi. Pagrindinis filmo tikslas, nežiūrint, ar tai yra vaidybinis ar dokumentinis kinas - prikaustyti IR IŠLAIKYTI žiūrovo dėmesį nuo pirmo iki paskutinio kadro. 

 

Perėjimai

Kamera nuolat turi pereiti prie artimesnių ir tolimesnių kadrų pagal veiksmą. Kirpti kadrą reikia pagal veiksmą. Čia galioja montažo aksioma - visada įmanoma kirpti kadrą į bet kurią vietą, bet kuriuo metu, kur kažkas vyksta. Šiuo atveju tu pats dėlioji kadrą po kadro. Ką būtent turi atskleisti kiekvienas filmuojamas kadras? Kiekvienas kadras turi kažką pasakyti. Visos scenos turi būti sujungtos, kad bendrai sudėjus (o ne atskiros scenos) sukurtų norimą auditorijos reakciją.

 

Stambūs planai

Stambūs planai turi būti pagrįsti. Kuo stipresnis argumentas stambiam planui, tuo labiau stambus lanas padeda efektyviai pasakoti istoriją. Tačiau reikia nepamiršti jau minėtos taisyklės - kiekvienas kadras turi tarnauti istorijai.

 

Kadro kompozicija

Gera kadro kompozicija yra paveikslo elementų sudėliojimas tokiu būdu, kad susidarytų vientisa harmoninga visuma. Svarbiausios akys yra auditorija. Visada prisimink, kad visi kadrai patiktų tavo auditorijai, o dar svarbiau - padėtų pasakoti istoriją.

 

Knyga detaliai nagrinėja kiekviną iš keliais sakiniais aprašytų punktų.
#21047 Kinomanai.lt pasikeitimai

Parašė: Tomas Riuka 30 April 2013 - 09:55 AM

Atrodo, kad iš emės migracija baigėsi, lietuvių kalba yra, template'as irgi geras, beliko sutvarkyti iki galo kategorijas :)
#21032 Redirected 2014 [Emilys Velyvis]

Parašė: Tomas Riuka 29 April 2013 - 10:52 AM

Na buki, ne buki, manau tai galima palikti skoniui, visame pasaulyje yra įvairaus žanro filmų, tai normalu. 

 

Yra kita įdomi pusė, kad po Šapro mirties, filmas turbūt taps dvigubai auksinis LIetuvoje. Šiaip nemažai žmonių norės jį pamatyti, bet dabar kai nebėra Šapro, tai eis dar daugiau.. net ir tie, kurie galbūt net nėra matę ir Zero.. Panašiai, kaip ir su Heath Ledger ir Tamsos Riteriu buvo..
#20887 Dovanoju: Fuji F30 skaitmeninis fotoaparatas

Parašė: Tomas Riuka 15 April 2013 - 09:51 AM

Padovanosiu Fuji F30 fotoaparata, už saldainių dėžutę :)

Modelis nenaujas, bet jautrus nakti, labai geras. Yra pakrovejas, duomenu laidas, XD kortele, truksta tik baterijos (nusipirkti nebeda).

Nuotrauka

Tomas


#20588 Kino filmo "EMIGRANTAI" official trailer !!!

Parašė: Tomas Riuka 06 March 2013 - 02:28 PM

bjaurus sintetinis fotiko vaizdas :(


#12446 Skelbimų forumo taisykles!

Parašė: Tomas Riuka 05 March 2011 - 12:30 PM

Skelbimu forumo taisykles!

Kadangi skelbimu forume nuolat vyrauja netvarka, nuo siol ivesime keleta elementariu taisykliu:
1. Temos pavadinimas turi tiksliai atspindeti skelbimo turini! Jei parduodate vaizdo kamera, temos pavadinimas tureti atrodyti mazdaug taip "Parduodu Sony XXXX vaizdo kamera".
2. Prasome nurodyti kontaktinius duomenis - el. pasta, telefona. Skelbimai be jokiu kontaktiniu duomenu visiskai nekelia jokio pasitikejimo, taip pat yra neefektyvus, kadangi iskilus klausimams, visada dvejoji, ar verta rasyti PM zinute, nes nezinai, kada jis bus atsakyta.
3. Jokiu komentaru ir asmeniskumu! Jeigu jums nepatinka daikto kaina, komentarus prasome pasilikti sau. Galite siulyti savo kaina, taciau kiekvienas pardavejas gali pardavineti savo daiktus uz jam tinkancia kaina, todel kritikuoti, kad 'per brangu, 'per pigu' - nereikia.

Skelbimai, kurie neatitiks temos pavadinimo, arba juose nebus kontaktu, bus ziauriai trinami :) Tvarka dar niekam nepakenke, o kai temu daugeja, inforamcija atrasti darosi vis sunkiau, todel prasome laikytis nustatytos tvarkos vardan visu vartotoju.


#8866 Paskutinis matytas filmas, kurį rekomenduotumėt kitiem

Parašė: Tomas Riuka 25 October 2010 - 10:44 AM

Du filmai, kuriuos manau turetu pamatyti visi kinomanai...

The stoning of Soraya M. Labai stiprus visom prasmem.


Mother and a child Puikus pavyzdys, kaip gali buti nuostabiai gerai susuktas
scenarijus.