Peršokti prie turinio

Sveiki atvykę į Kinomanai.lt svetainę!
Prisiregistruokite, jei norite matyti visas forumo temas. Prisiregistravę ir prisijungę galėsite kurti naujas temas, rašyti atsakymus ir dar daugiau. Jei jau esate užsiregistravęs, prisijunkite čia - kitu atveju susikurkite paskyrą nemokamai!
Nuotrauka

Išvados, pasiūlymai po festivalio


 • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 76

#1
studentas

studentas

  Kino studentas

 • Members
 • AkisAkisAkisAkis
 • 2298 Pranešimai:
Pabandom kuo konstruktyviau išanalizuoti festivalį, kriterijus, filmus, siūlom ką veiksim toliau (netgi su mūsų filmais)..........

Kol dar nesibaigė šitie metai, turime laiko suskaičiuoti viščiukus.

Man vis tik knieti turėti savo trejetuką - niekam, nei filmų kūrėjams nei kritikams nepataikaujant... tai vėlgi tik mano asmeninė nuomonė, nesupykit (pagrindinis vertinimo kriterijus - turi būti filmas ir niekur nematytas, nepakartojamas)
Pirmas - "Mano geriausia draugė", antras - "Talk for2" . Abu filmai turi laaabai daug trūkumų, betgi einama savo stilistikos, savo temų atradimo keliu, jie labiausiai kinomaniški, abu unikalūs ir nepakartojami. Nebanalūs savo problematika, kinematografiškai filmuoti, abiejuose daug dirbama su aktoriais, unikalus garso takelis, jie "lietuviški" gerąja ir blogąja prasmėmis, etc... Minusai - dialogų literatūriškumas, dėl to neprofesionalūs aktoriai juos blogai prašneka. Gan statiški vaizdai, "Talk for2" filme kiek meniškai pretenzingas apšvietimas, tie bepročiai pervaidina, vidury filmo atsiranda užkadrinis balsas.... na bet visi jų trūkumai labiau atleistini šiems filmams, tačiau "nužudo " kitus, profesionalesnius.
Trečia vieta - "Kontrabanda" - man asmeniškai bevertis nes ten nėra paslapties.

Norėčiau kad nebūtume pernelyg naivūs savo siužetuose, aš kaip žiūrovas esu cinikas. Velniop kirpkim teatrą. Būkime menininkais, netingėkime sukti galvą. Nekartokim matytų gerų filmų - draudžiama. Jei nesigauna - geriau jau tada aplamai nežiūrėkim gero kino :)

Čia tik mano nuomonė :confused

#2
jesus

jesus

  Pradedantysis kūrėjas

 • Members
 • AkisAkis
 • 295 Pranešimai:
mano geriausia draugė fenomenas :w00t kiek klausiau visiem daugiau mažiau patiko ir niekam nei minties, kad ten kažkas netaip :D man, tai įdomu su kokiomis nuotaikomis Danas žiūrėjo filmą, juokeisi su visa sale? :D
Tatjanos filmas kažkuo sudomino, bet jau nepamu kuo :silly jai reikia perimti iš Barto darbo su aktoriais metodus, tada iš Dano išspaustų gerų dalykų.
o Kontrobanda nors ir kopija, bet pramušė. žiūroviškiausias filmas. ir aktoriai super parinkti + exuss gražiai filmuoja :bravo

ei, priminkite kas nors tos pašėlusios bibliotininkės vardą :smoking
žodžiu, ji tą vakar susakė visas blogybes. silpniausios vietos scenarijus ir aktoriai( be gero scenarijaus, nėra ko norėti iš aktorių) visa kita lyg ir gaunasi daugiau mažiau. ir tą pati vakarą nuskambejo atsakymas, tiksliau pasiteisinimas: scenarijus-aktoriai viso lietuviško kino problema. ir mes, kino mėgėjai, čia bejėgiai ( kaip neapsiplunksnave visčiukai) ką nors pakeisti :cry:

p.s. pasiūlynu buvo, bet juos reikia prisiminti :smoking dėl renginio organizavimo tikiuosi Agnė nepatingės parašyti, nes jau buvo pradėjusi vardinti blogybes.
ai taip, filmų aprašymus būtinai reikia įtraukti į sąlygas, nes per juos suvėlino su pranešimu spaudai :cry:

#3
dns

dns

  Režisierius, Sąjungos narys

 • Members
 • AkisAkis
 • 259 Pranešimai:
zjbs :)
siūlau kriterijų - originalus garso takelis. kad nebūtų visokių twin peaks'ų ar AC/DC pridėta :) subjektyvi nuomonė mano :)
dieve, apie kurią merginą iš bibliotekos tu?
renginį vedė Raminta :)
dar buvo Jūratė :)

#4
jesus

jesus

  Pradedantysis kūrėjas

 • Members
 • AkisAkis
 • 295 Pranešimai:
jooo.. Raminta :D aš tik atsimenu, kad iš R raidės ir kad visai protintai pakalbėjo, o toliau nefiga :D
Jūratę ir taip prisimenu. tai jas abi kviesime į kitą kinomanų meet'ą ir - ne, negaliu - nebus priimtas, va toks va nesvarstytinas, nesdiskutuotinas pasiūlymas :rr ir dar Tatjaną be kalbų, galėsi pratesti savo mintį - moterys valdo. manau jos mielai norėtų sužinoti daugiau :silly

dėl takelio irgi gera mintis, bet yra filmų, kur niekas kitas neatspindės nuotaikos kaip AC/DC
beje, tas aktorius pats dainavo savo balsu? kažkuri mergina domėjosi :P reikėjo leisti jam visą filmą sererenadas dainuoti meilės beieškant po balkonais Laisvės al. :D

#5
studentas

studentas

  Kino studentas

 • Members
 • AkisAkisAkisAkis
 • 2298 Pranešimai:

siūlau kriterijų - originalus garso takelis. kad nebūtų visokių twin peaks'ų ar AC/DC pridėta


Reikia stengtis, suprantama. Betgi įsivaizduoju kaip sunku su ta muzika. Gal dar leidžiam kinomėgėjams pasvajoti - kokį audio tracką jie nusipirktų jei čia būtų milijonobiudžetinis filmas :rendeer
Arba sugriežtinti sąlygas - jei garsas be teisių - iškart tau nekonkursas ir antra lyga :salut
Na nežinau nežinau, nesinori dar plaktuku daužytis kiaušus
Bet kad reikia skatinti - tai 100 proc
kas suras Saliamonišką sprendimą?

#6
Tomas Riuka

Tomas Riuka

  Kino studentas

 • Administrators
 • 2042 Pranešimai:
Nepavogtas garso takelis, mano galva, turi buti iskarto esmine salyga. Tegu zmones tariasi su muzikantais, paprastai visi lietuviai duoda naudot, ypac nekomercinei veiklai, tegu patys groja, tegu draugai groja, dainuoja... tegu zmones mokinasi viska daryti taip, kaip reikia nuo pat pradziu, o ne mokytis blogai, kad paskui is naujo vel reiktu viska mokintis.

Beto, su vilmantu kalbejom, kad geriau yra trumpas filmas... gali buti 3-4 minutes - pakankama, kad zmogus galetu pasireiksti, nereikia 10 ar 15.. darant 3 minutes, butu galima daryti ir ne viena festivali per metus, ir nebutinai jis turi buti gyvai, t.y. gali buti tik virtualiam pasaulyje, o tas vienintelis gyvas festivalis tebunie 10 min.
TOMASRIUKA.LT - operatorius / steadicam operatorius / dop, Steadicam Operators Association narys.
PRORENT.LT - vaizdo kamerų ir jų priedų, apšvietimo, garso įrašymo ir kitos technikos nuoma.
VANILINISDANGUS.LT - filmų kūrimas

#7
jesus

jesus

  Pradedantysis kūrėjas

 • Members
 • AkisAkis
 • 295 Pranešimai:
saliamoniškas sprendimas būtų: dėl garso takelio leisti varžytis tik tiems, pas ką jis originalus :beavisbutthead
o tam ilgesniam konkursui reikia ieškoti partnerių, jungtis su kažkokiu kitu festivaliu bendram reikalui pvz Tatjana minėjo, kad Stopas gerai varo. nzn, namačiau filmukų(arba jie neužkrito) bet esmė ta, kad beprasmiška varžytis dėl tos pačios auditorijos bei rėmėjų. geriau sujungti talentus ir pastangas nukreipti maksimaliam rezultatui pasiekti :w00t tikslas juk tas pats - parodyti save. + iškarto padidėtų konkurencija tarp dalyvių, kas irgi duotu postumį spartesniam tobulėjimui :wink

#8
Tomas Riuka

Tomas Riuka

  Kino studentas

 • Administrators
 • 2042 Pranešimai:
Pritariu jezui.

Jungtis su kitais festivaliais yra labai gerai ideja. Del muzikos - taip pat. yra kazkokios taisykles,ju laikosi visi, kas nesilaiko, nedalyvauja pagr programoj.
TOMASRIUKA.LT - operatorius / steadicam operatorius / dop, Steadicam Operators Association narys.
PRORENT.LT - vaizdo kamerų ir jų priedų, apšvietimo, garso įrašymo ir kitos technikos nuoma.
VANILINISDANGUS.LT - filmų kūrimas

#9
Lostxsoul

Lostxsoul

  Režisierius

 • Members
 • Akis
 • 58 Pranešimai:
Va tik dabar biskiuka atsigavau po festivalio.
Net nesupratau kas ten buvo, ko mes ten visi į biblioteką rinkomės rinkomes... Nieko nesupratau iki to momento kai po Sienos grizom i buta Laisvej...
Tada Dashuto biski. Ir zmones pamaciau :)
Del originalios muzikos - vienareiksmiskas TAIP. Nes nekurie knisosi irasu studijose puse metu. Kai tuo tarpu kiti sumete loopsus ar siaip ne savo mp3.
Hm, kinomanai deda i savo filmus AC/DC soundtrackus... i nijokios reakcijos.
Uztat jauciu jei muzikontai nustotu filmuot klipus, o mestu filmuota medziaga is jau sukurtu filmu - pakiltu vejai... Kaip tipo shitaip galim... GEdos neturit...

Tai cia toks vertinimas uz ideta darba butu patiem rezisieriam. Tuo paciu prastumtume kompozitorius i dienos sviesa. Ir garso rezisierius.
Ir gal po festivalio atsirastu ne tik geriausio montuotojo ir kompozitoriaus, bet ir geriausio garso rezisieriaus nominacija. Juk jei bus originalus soundtrack'as bus ir originalus garsistas ( o ne du viename - kaip dabar madinga ). Gerai suvest garso takeli filmui, tvarkingai irasyt irgi menas.

Ir vis tik filmas nuo to... nezinau ar gereja... gal kartais ir blogeja ( nu muzika gera padaryt irgi "smarves" reikia ).
Esme vis tiek rezisuroj, ritmo jautime, aktoriuose.
O muzika nu kaip sviestas... Koses nepagadinsi, ale jei sviesto nebus - pasigesi tikrai.

Ir reiktu metant i DVD pries festivali suvienodint garso lygi ( nors lyg Niac ir bande ta padaryt ) ... Bet cia gaunasi filmo autoriu zioplu klaidu taisymas.
Gal reiktu reikalavimus su keliais elementariais garso parametrais paskelbt ...
Taip ir norejos festivalio metu nuciuozt prie pulto fader'ius pastumdyt...
Labai jau garso lygiai skyresi - pradzioj buvo per daug garso - o nuo vidurio jau per mazai ...
Mergina ne garsiste - bibliotekininke jei neklystu uz pulto sedejo ... zodziu taip i gavos... reik garsistus prie pulto sodint
( Šarui banas, kad nespėjo grįžt garsiso vietą)
Liudna konkreciai...

#10
studentas

studentas

  Kino studentas

 • Members
 • AkisAkisAkisAkis
 • 2298 Pranešimai:
Matau kad kinomanus lenkiat į profesionalumą. Betgi vos tik padarysite kiek stipresnį filmą - tiek jus ir matysime. Ačiū Eimuliui, tas savas ir neriečia nosies, davė savo "Taking photos".... na aš čia tyčia druskos ant žaizdos... :)
Kinomėgėjai visą gyvenimą ir liks kinomėgėjais. Jų toks kraujas. Jie niekad neturės pinigų filmams, jie nerašys scenarijų prodiuseriams ir fondams. Mano atvejis. Suprantama, muziką kaip nors imes legalią, betgi šimtus valandų garso takelio nedėlios. Žaisti arba dirbti. Aš žaisiu.
Ei, neliūdėkit ten Kaune niekas, nebūkite tokie rimti :geek

Dėl STOP'o - "Taip žinoma taip" - jie pasakys, jūs kinomanai tik darykite filmus tik neškite... bet filmai turi būti be smurto, be sekso ir svaigalų... ir tik studentų darbai...

....a joo, garsą DVD lyginau suprantama, atrodė jau jau, aišku reikėjo dar val pasėdėt... o ir tarpelius kelių sek įmest tarp filmų.....

Ar Pravda yra šiemet?

#11
tiesakaipmelas

tiesakaipmelas

  Režisierius, ekspertas

 • Members
 • AkisAkisAkis
 • 656 Pranešimai:
Visi jus uz originalu garsa, saunu... O kiek is jusu paciu yra rinke garsa kinui, net trumpametraziams? Kiek is jusu ejo pas kompozitoriu ir sakete ko reik ir nekomercinei veiklai - sukurt, o ne panaudot ka jie turi, sukelt nuotaika pagal garso tematika (suprantu yra zmoniu kurie iesko kaip save isreklamuot ir savo kuryba, bet ne visi juos pazystame, nezinome kiek jie geri tam). Smagu jei turite optimistu draugu kurie pades, o kaip su tais kurie neturi tokiu, negi det kazkoki gitaros birbinima, kuris kaip tik ne i tema ir sugadins vaizda, kazkoki loop'a uzdeta su efektais - kuris vel neaisku ar tiks. Smagu, kad jus kopiat i profesionalu olimpa. As tai neprofesionalas - megejas optimistas, bet surast tinkanti kurini tarp zinomu ir licenzijuotu kuriniu sugebu gal tik po geros savaites, ieskat ir bandat kasdien ir ziurint ar tinka ir atspindi nuotaika. O jus cia uz garso takeli :)..., kuri normalus kompozitorius jums padaris uz aciu... seip sau, be jokios motyvacijos.
Absurdas. Absurdas atskirti zmones nuo filmo, jei nera tinkamo originalaus takelio. Pradzioje reik ismokt isreiksti mintis ir idejas vaizdais, jie turi sakyt istorija - ne garsas, ne dialogas, o vaizdai, aktoriu sugebejimai. Jus gal priestarausite? Prasome - bet paziurekite i kino istorija, kaip sugebejo tyliuoju kinu zmones perteikti visas emocijas, viska - be garso. Kaip vienas is tu daugelio rezisieriu pasake - garsas sugadino filmo perteikima. Gal... bet atnese naujoviu, kurios kitaip veikia zmones dabar. Garsas sukelia emocijas. Jis dabar pagrindinis itampos sukelejas dazniausiai pigiuose filmuose, kuriems skyriame bent po 100000 zaliu. O mes snekame apie kinomanus, entuziastus kurie skyria savo laika ir 100 tukstancio neturi. Jus pabandykite padaryti tryju minuciu filma, be garso, be dialogo kuris pasakytu daugiau nei zodziai - vaizdais. Man asmeniskai tai gan sudetinga padaryt labai gerai. Bet yra gera mokykla... kuri man asmeniskai siek tiek padeda... nuotraukos ir akimirkos juose. Kai jus sugebesite peretikti ne viename kadre, o 4500 kadruose viska ir be garso, tada sakysiu - taip, dabar reik mums toliau tobulet ir butinai idet originalu garso takeli. O iki tol, kinomanai turi tobulet kaip perteikti vaizde emocijas. As nesakau kad garsas nesvarbus... Jis siais laikais vienas is svarbesniu dalyku, bet nereik kept duonos, jei net nezinai nuo ko pradet, kaip ja uzaugint ir kaip ja pagamint. Ismokite pradzioje tyla panaudot (ambience sound). Siuo atveju, as tik siulau sukurti skilti kompozitoriams - jei tokiu bus, kurie netinges skirti savo laiko tam for free - didelis valio. Koks bebutu blogas filmas, blogai nufilmuotas, blogai perteiktas, joks geriausias garso takelis nepades sio filmo issaugot ir pakelt jo vertes. Bet jei filmas vizualiai uzmusa tarakona per atstuma - perteikia emocijas, bele kokia muzika dekite, net blogiausia. Tas filmas visvien bus 100 kart geresnis uz ta sudina su nerealiausiu ir originaliausiu muzikos takeliu. Todel verta pagalvot ko mes cia ieskome, geriausio filmo, ar filmo su geriausiu ir originaliausiu muzikos takeliu.

Regards

#12
Tashkas

Tashkas

  Ekspertas

 • Members
 • AkisAkis
 • 437 Pranešimai:

Kadangi patys muzikos originalios nesukursime, tai ką daryti tiems, kurie nepažįsta kompozitorių? :scratch


NA yra du atsakymai, susipazinti su miegeju kompozitoriumi tarkim is LMTA :) studencioka jie ten visi prie kino noretu dirbti manau :D
o antras yra paciam daryti kaip pvz as kaikuriems savo darbams pats darau kaikuriems prasau pazystamu :)

ir dar vienas dalykas kas nedirba tas neklysta :cyclops :albino

Broadcast designer @ Lietuvos Rytas TV
VFX Supervisor (JR),  Composer, Motion graphics designer...
rbutrimas@gmail.comtel. +370 604 77 362
Skype: dievo_avinelis

Tylėkit, neskaitykit man anotacijų,
Patys būdami tik reprodukcija, tik imitacija...


#13
studentas

studentas

  Kino studentas

 • Members
 • AkisAkisAkisAkis
 • 2298 Pranešimai:
Visiska Tiesa ne melas , kad sudeliot visą garsini pad'ą, triukšmus, nuotaikinius bed'us yra turbūt svarbiau už muzikinį motyvą. Tas sukuria filmo komfortą, kokybę, nuotaiką....
O dėl muzikėlės tai kompozitoriai dažnai nedaug gelbsti, neturi laiko - geriausiu atveju duoda vieną kitą savo motyvą ir išsirink, gal net karpyt leidžia... tikrai su garsu reik žiauriai dirbt, todėl ir turime pastebėt ir įvertint tokius kurie dirba, bet... geriausias jiems apdovanojimas ir yra tas, kad savo filmą galite rodyti bet kur, o su AC/DC - niekur labai.

Beje, pasižiūrėkite, net Muzikos akademijos studentai naudoja motyvus ir iš Queen ir bet ką kita, jiems turbūt leidžia kaip studentams :pirat

Ir dar. Mano durna galva muzika eina į tą pusę, kad greit labai greit galėsime naudoti bet ką ir bet kaip... nesgi kartais filmai tiesiog prikelia pamirštus gabalus...

#14
NURBS

NURBS

  Sąjungos narys, ekspertas

 • Members
 • AkisAkisAkis
 • 742 Pranešimai:
Na gal visgi garso takelyje galima būtų naudoti kokių muz.grupių garso taką? Aišku susitarus su muzikantais. Nes retkarčeis labai smagu kai garso takelis yra daina o ne melodija. ;) O šeip aišku uždankstyti 'Hitais' ir 'Soundtrackais' iš filmų yra lengviausias kelias padaryti tikrai rimtą garsą. Bet tai būtų taspats kas filmą montuoti iš DVD medžiagos nusi-rip-inus gražių vaizdų iš jo. ;) Oi kokį filmą galima padaryti nu-rip-inus "Žiedų valdovą" :porc

www.2cut.lt- fimavimas, vaizdo montažas ir postprodukcija. +37067455949


#15
Tashkas

Tashkas

  Ekspertas

 • Members
 • AkisAkis
 • 437 Pranešimai:

Oi kokį filmą galima padaryti nu-rip-inus "Žiedų valdovą" :porc


chia biske off topic :) idomu ka dar viena ziedu valdova :D

beto as savo porai darbu prasiau pazystamu garso takelio is grupes Arbata :D

cia linkas :) http://www.vimeo.com/5225530

Broadcast designer @ Lietuvos Rytas TV
VFX Supervisor (JR),  Composer, Motion graphics designer...
rbutrimas@gmail.comtel. +370 604 77 362
Skype: dievo_avinelis

Tylėkit, neskaitykit man anotacijų,
Patys būdami tik reprodukcija, tik imitacija...


#16
dns

dns

  Režisierius, Sąjungos narys

 • Members
 • AkisAkis
 • 259 Pranešimai:
sutinku su viskuo, ką parašė tiesakaipmelas. bet esmė yra ta, kad net elementariausiuose festivaliuse turi būti nuostata dėl muzikos naudojimo filmuose. jei mes skatinam pažeidinėti autorines teises (vogti), valio, dedam žinomus gabalus, jų pagalba savo nevykusiems (čia turiu mintyje tik save :) ) filmams kuriam nuotaiką ir žiūrovui patiks.
nemanau, kad čia piniguose esmė, internete - kalnai muzikos (ir pakankamai geros) for free. net moby, užsiregistravus leidžia savo kūrinius naudoti nekomerciniais tikslais. iš kitos pusės yra krūva gerų filmų, kur išvis jokios muzikos nėra, o nuotaika kuriama kitais duotos erdvės garsais ir nereikia jokių pažįstamų kompozitorių.
kaip Herbertas kažkada rašė - menininko vertė - savigarba. niežinau kiek čia menininkų (savęs tikrai tokiu nelaikau), bet į savo šūdiną filmuką, pateikiamą festivaliui, dėti kokį užvedantį Madonos gabalą, jos neatsiklausęs, nedrįsčiau :)))

#17
NURBS

NURBS

  Sąjungos narys, ekspertas

 • Members
 • AkisAkisAkis
 • 742 Pranešimai:
:bravo va visai geras sprendimas, o iš žiedų valdovo galima pasiimti visai smagių lanšaftų.. :) esmė ta kad medžiaga būtų ne nu-ripinta ar nu-firinta. :sunny Tikrai atsiras nemažai muzikontų kurie norės pagroti nekomerciniam kinui. :albino

www.2cut.lt- fimavimas, vaizdo montažas ir postprodukcija. +37067455949


#18
studentas

studentas

  Kino studentas

 • Members
 • AkisAkisAkisAkis
 • 2298 Pranešimai:
Reiktų tikrai reiktų skatinti legaliai naudot. Priimam tai kaip siekiamybę. Žodžiu - visada labai barsim už nelegalios muzikos panaudojimą :argument

#19
grundalas

grundalas

  Filmų mylėtojas

 • Members
 • Akis
 • 69 Pranešimai:
man superinis "dead man" filmo garso takelis, vos keli akordai ir pasikartojantys visam filme, o tokia gera nuotaika sukelia. nukrypimas nuo forumo temos :)

#20
jesus

jesus

  Pradedantysis kūrėjas

 • Members
 • AkisAkis
 • 295 Pranešimai:
ė, Herbertai, gal navaidink šikančio katino, gerai? :evil: nes tu ir esi pagrindinis kino mėgėjų stumėjas į profesionalumą :D ir pradėjai stumti nuo pat pirmos saito dienos. žiū, kokios aistors užvirė dėl soundtracko. preitais metais tokios kategorijos nebuvo, ir buvo ramuva. juk esmė ne tame kas, kiek uždirbs ir su kuo dirbs, o kad darant iš savęs išspaustum maksimalų rezultatą. taip, kad nevaidink, o geriau pasistenk neatsilikti :w00t
o dėl pabėgimo. na, o tai kur jie pabėgs? į Kanus, Holivudą? lai tik bėga, mes dar gero kelio palinkėsime. o daugiau kur bėgti? galima pagalvoti, kad meleonas festivalių ant Lietuvos. Eimulis man regis priešingai, atbėgo į kinomanus, nesgi užkniso rutina ir norėjosi padaryti kažką savo dušiai. taip, kad aš optimistas šiuo atžvilgiu. tie, kurie prasimuš(ko palinkėčiau viems to siekiančio) manau niekur toli neprapuls. ir festivalyje sudalyvaus jei ne kaip autorei, tai bent kaip žiūri nariai, o gal dar geriau, kaip rėmėjai. atveš gal kokią afigieną kamerą iš holivudo arba dar geriau, pasikvies pas save stažuotei geriausia. su tuo gi nieko nepadarysi, o ir nereikia, tai naturalus progresas, rotacija. vieni ateina, kiti išeina. svarbiausia sukurti sąlygas, galimybęs

hm... kaip suprantu savo durna galva visi sutinkate, kad prie soundtreko daug darbo ir kad jis yra labai svarbus, nesvarbiausias, bet visgi svarbus kino elementas. ginčytis ar kino mėgėjai gali jį padaryti post factum beprasmiška. Danas jau įrodė, kad gali. na, ir super :bravo atsirado vienas, atsiras ir kitas ir tegul jie sau varžosi. nuo to visi tik laimės. vėlgi, svarbiausia galimybė pasirinti. gali – darai. negali koncentruojasi į kitus elementus. vėliau ar anksčiau atsiras žmogus, kuris sugebės apimti visas srytis, o jeigu atsiras vienas, būtinai rasis ir kitas.

o dėl jungimosi. stopas buvo tik kaip pvz. pirmas šovė į galvą. + jungimasis reiškia ne tai, kad jie neša mums, o mes paskui jiems, o kad darai bendrą festivalį pagal tas pačias nuostatas :beavisbutthead
Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0