Peršokti prie turinio

Sveiki atvykę į Kinomanai.lt svetainę!
Prisiregistruokite, jei norite matyti visas forumo temas. Prisiregistravę ir prisijungę galėsite kurti naujas temas, rašyti atsakymus ir dar daugiau. Jei jau esate užsiregistravęs, prisijunkite čia - kitu atveju susikurkite paskyrą nemokamai!
Nuotrauka

Kinomanų prasidėjimo istorijos.

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 11

Pijus Peleckis

Pijus Peleckis

Tylusis žiūrovas

• Members
  • 21 Pranešimai:

Sveiki, Kinomanai

Gana dažnai ateinu čia pažiūrėti kas naujo ir, pastaruoju metu, įpratau rasti tik skelbimus kaip kas ką parduoda ar parsiduoda. Kadangi pats esu gan žalia šviežiena, tai senbuvių norėčiau paklausti: ar kadanors buvo kitaip? Ar kadanors čia virė diskusijos ?

Jau gana ilgą laiką galvoju kaip būtų galima atgaivinti ar bent pagyvinti šią, bent jau mano nuomone, potencialo turinčią terpę. Forumo aprašyme puikuojasi žodžiai "Kino Akademija" tai gal gal būtų įmanoma pasidalinti į mokytojus ir mokinius ir dalintis informacija ir žiniomis? Aš pats tik šiais metais pradėjau studijuoti Film and Television Production Edge Hill universitete Jungtinėje Karalystėje, tai dar kol kas nedrįstu mokyti kitų to, ko dar tik mokausi pats.

Vienas iš dalykų, kurių, jaučiu, kad trūksta mano studijose, tai informacija apie pačią kino industriją iš profesinės pusės. Būtent dėl to ir norėjau paprašyti šio forumo senbuvių (ir ne tik), iš kino industrijos uždirbančių duoną,  pasidalinti savo istorijomis. Prasidėjimo istorijomis. Kaip tapote tuo, kuo esate? Kokia buvo jūsų pradžia ir sunkumai, su kuriais teko susidurti?

Ačiū

Tomas Riuka

Tomas Riuka

Kino studentas

• Administrators
  • 2042 Pranešimai:

Labas,

tikrai nesu pats seniausias narys, taciau vienas is tu, kuris butent per kinomanai.lt foruma pradejo kazka daryti, filmuoti ir po truputi isejau i platesnius vandenis.

Aktyvesni laikai buvo, taciau net ir tuomet buvo tik saujele zmoniu. Manau, kad didzioji dauguma tam tikra prasme persikele i uzsinietiskus forumus, kadangi ten gerokai platesnis informacijos srautas, zmones turi daugiau visokiu kameru ir t.t. 

Kas liecia pradzia, pirmiausia reikia skaityti teorija, o paskui ja bandyti igyvendinti praktikoje. Yra labai daug knygu, kurias nemokamai galima rasti internete, daug mokymu. Daznas tiesiog labai tyngi skaityti ar mokintis ,galvoja, kad ir be knygu viska moka :) deja, taip nera. Didziausia problema yra ta, kad tie, kurie aktyviai dirba - nelabai turi laiko uzsiimti rasymais forume, nebent is to yra kazkokia konkreti nauda. Pvz Shane Hurlburt, operatorius, kuris turi padares savo puslapi, daro ivairius testus, mokymus ,taciau tai jau yra verslas, kuri jam padeda daryti kiti zmones. Suprantama, kad kitiems taip sukuriamos galimybes mokytis. O lietuva yra truputi per maza tokiems dalykams.

TOMASRIUKA.LT - operatorius / steadicam operatorius / dop, Steadicam Operators Association narys.
PRORENT.LT - vaizdo kamerų ir jų priedų, apšvietimo, garso įrašymo ir kitos technikos nuoma.
VANILINISDANGUS.LT - filmų kūrimas

Pijus Peleckis

Pijus Peleckis

Tylusis žiūrovas

• Members
  • 21 Pranešimai:

Nors Shane Hurlbut'o workshopai yra gana brangųs (norint sudalyvauti pastarąjame 'The Illumination' vienos dienos workshope būtų tekę pakloti 400 dolerių), tačiau, mano nuomone,  atskaičiavus kiek atsieina vien filmavimo aikštelių dizainai, naudojami jo dirbtuvėsi, jam nelieka tiek daug, kad iš to būtų galima daryti labai jau didelius verslus :). Manau, kad tai dalinai kyla iš prigimtinio žmogaus instinkto dalintis informacija. Tačiau nežinantiems Hurlbut'o, mano nuomone, būtų verta pasidomėti jo istorija. Gana įkvėpianti. Kaimo vaikio, ūkininkų sūnaus, kelias į Hollywoodą per sunkų darbą.

NURBS

NURBS

Sąjungos narys, ekspertas

• Members
  • AkisAkisAkis
  • 742 Pranešimai:

"studentas" galetu papasakoti apie kinomanu pradzia, idomu ar dar jis cia uzhsuka.. :)

www.2cut.lt- fimavimas, vaizdo montažas ir postprodukcija. +37067455949

Bluesky

Bluesky

Tylusis žiūrovas

• Members
  • 10 Pranešimai:

Man irgi būtų labai įdomu išgirsti istorijas žmonių kurie sukūrė šitą forumą istorijas , nes pats tiesiog ,,degu'' entuziazmu kurti, bet pasiklausęs istorijų iš vieno pažystamo kuris dirba režisieriumi teatre susidariau nuomonę , kad Lietuva labai nemėgsta menininkų :D. Taigi ieškau kažko už ko galėčiau griebtis kaip už šiaudo, o manau , kad šiame forume tikrai yra žmonių kažko pasiekusių.

Rytis

Rytis

Filmų mylėtojas

• Members
  • Akis
  • 107 Pranešimai:

Nežinau kaip buvo pradžioje, bet aš kai prisijungiau (2011m spalio mėn.) prie šio forumo, galvojau, kad radau kažką "tokio" ko ieškojau. Išnaršiau beveik visas temas, pasisėmiau naudingos teorinės patirties. Paskui laikui bėgant pastebėjau, kad naujokams užvedus kokią nors temą, ar probleminius klausimus, laukiant protingo problemos sprendimo atsakymo, nelabai sulauksi. Nes profesionalai neturi laiko "mailiam" aiškint elementarius dalykus, kaip sakė Tomas - kurie aktyviai dirba, neturi laiko rašyti forumuose. Manau tai viena iš priežasčių, kodėl kinomanai liko video/foto technikos pardavimų skelbimų puslapiu. Nors ir dabar vis dar kasdien čia užsuku, tikėdamasis rasti vėl kažką naudingo.

amfito.

amfito.

Tylusis žiūrovas

• Members
  • 7 Pranešimai:

Prisijungiau visai nesenai prie forumo, tikėjausi rasti kažko WOW, bet apsilankau vos ne kiekvieną dieną ir randu tik naujas pardavimų/pirkimų temas. Būtų tikrai įdomu sužinoti profesionalų istorijas, ar bent jau pažengusiųjų, nes filmuoju laisvalaikiu ir degu iš noro kurti kažką naujo ir geresnio.

Pijus Peleckis

Pijus Peleckis

Tylusis žiūrovas

• Members
  • 21 Pranešimai:

Na, aš pabandysiu vis karts nuo karto nupasakoti savo bandymus, sunkumus, sėkmes ir nesėkimes savo kelyje į kūrybą Jungtinėje Karalystėje. Jei forume yra moksleivių, galvojančių apie studijas UK ir abejojančių, tai drąsiai galite kreiptis į mane- pabandysiu atsakyti į visus jūsų turimus klausimus.

aklasbriedis

aklasbriedis

Režisierius

• Members
  • AkisAkis
  • 154 Pranešimai:

Hm, o gal kinomanų festivalį atgaivinti reikėtų jei šviežių žmonių atsiranda?

Tomas Riuka

Tomas Riuka

Kino studentas

• Administrators
  • 2042 Pranešimai:

Atgaivinti festivali yra minciu, reikia truputi organizaciniu zmoniu keletos, kurie tam galetu skirti kazkiek laiko. Galim uzkurti atskira tema ir padiskutuoti, Gal taip ir padarau :)

TOMASRIUKA.LT - operatorius / steadicam operatorius / dop, Steadicam Operators Association narys.
PRORENT.LT - vaizdo kamerų ir jų priedų, apšvietimo, garso įrašymo ir kitos technikos nuoma.
VANILINISDANGUS.LT - filmų kūrimas

Pijus Peleckis

Pijus Peleckis

Tylusis žiūrovas

• Members
  • 21 Pranešimai:

Sėdėjimas forume nepadarys iš tavęs profesionalo. Prisijungiau prie kinomanų 2007-aisiais, nebuvo tada dar jokių forumų... Buvo vien "underground" filmukai.

Sėdėjimas nepadarys, bet pataisykite jei klystu,-  bendravimas ir pažintys šioje kino industrijoje yra bene svarbiausi dalykai.

Pijus Peleckis

Pijus Peleckis

Tylusis žiūrovas

• Members
  • 21 Pranešimai:

Pažįstu nemažai gabių žmonių tiek Lietuvoje, tiek Anglijoje, bet gabumų ar talento tikrai neužtenka... Reikia dar ir atsirasti reikiamu metu reikiamoje vietoje, o čia va jau ir pažintys ateina į pagalbą.

Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0