Peršokti prie turinio

Sveiki atvykę į Kinomanai.lt svetainę!
Prisiregistruokite, jei norite matyti visas forumo temas. Prisiregistravę ir prisijungę galėsite kurti naujas temas, rašyti atsakymus ir dar daugiau. Jei jau esate užsiregistravęs, prisijunkite čia - kitu atveju susikurkite paskyrą nemokamai!
Nuotrauka

Laiškai Sofijai


 • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 1

#1
Exuss

Exuss

  Kino studentas

 • Administrators
 • 1551 Pranešimai:
 • LocationVilnius

Įkūnyti M.K.Čiurlionį filme „Sofijos laiškai“ buvo pasirinktas tikras jo giminaitis – pagrindinį vaidmenį atliko garsaus kūrėjo proanūkis, pianistas Rokas Zubovas. Jis ne tik išoriškai panašus į menininką, bet ir išties įtikinamai perteikė jo charakterį. Už šį vaidmenį jis šiemet buvo nominuotas lietuviškajam „Oskarui“ – „Sidabrinės gervės“ apdovanojimui. Sofijos vaidmuo filme teko talentingai jaunai aktorei Marijai Korenkaitei.

 

 

Lietuvos kino teatruose romantinę biografinę dramą bus rodoma nuo rugpjūčio 30 dienos.

 

 #2
Exuss

Exuss

  Kino studentas

 • Administrators
 • 1551 Pranešimai:
 • LocationVilnius

Pamačiau DVD, pamačiau filmą ir pasigailėjau išleistų pinigų :)

 

Filmas labai sunkiai žiūrisi, nes lėtas ir tiesiog monotoniškas tiek įvykiais, nei montažu tiek aktorių gyvumu kadre. Vargu ar biografinius filmus galima peikti dėl prasto scenarijaus ir idėjų? Kiek nutiko žmogui, kurio gyvenimo tarpsnis vaizduojamas, tiek ir rodoma, ypač, jeigu siekiama autentiškumo ir neišpučiamas tautinio didvyrio arba kankinio įvaizdis.

Idėja lyg nebloga, pasirinktas iškilus žmogus, kuriam teko gyventi ir kurti gan neramiais to meto laikais. Lyg ir bandoma meilės trikampį daryti, lyg ir grasinama susidoroti, bet viskas taip paviršutiniška ir nerimta atrodo. Aktoriai visą laiką išbuvo vieno veido ir kalba tokia intonacija, lyg skaitydami iš knygos. O jau vizualus skurdumas koks! Arba plokščia plika siena arba patalpos vidinis kampas. Va prie tų plokščių sienų ir suvaryti į kampus aktoriai turėjo atkalbėti mintinai iškaltus tekstus. Kameros darbas visada statiškas. Vienu metu net nustebau, kai operatorius padarė "pan left" judesį. Dėka to statiškumo viskas primena mokyklos spektaklį, kur į kampą sustoja du - trys aktoriai ir išsako dialogus. Po to kitame kampe vėl, tik dialogai kiti. Visiškai jokios režisūros nebuvo matyti. Akivaizdu, kad "art department'o" t.y. meno režisieriaus nebuvo iš viso arba tiesiog neturėjo pinigų filmo aplinkai ir kostiumams. Todėl ir teko prie plikų sienų, prie graudžiai atrodančių stalų, ant kurių tik arbatos puodeliai ir cukrinė stovi vaidinti. Na dar kartais fone skirtingose patalpose tas pats "samovaras" matėsi. Arba pagrindinis veikėjas užkūrė židinį, o ten malkos taip gražiai sukrautos, popieriukas uždegimui užkištas. Ir nors kadrų nelyginau, bet esu tikras, kad po kelerių metų (filmo laiku) to pačio židinio "insert shot'as" kadras buvo tas pats, taip pat malkos sudėtos, taip pat popieriukas sulenktas įstatymas. Tai reiškia, kad filmuodami net židinio du kartus neužkūrė, nors to reikalavo siužetas, tiesiog panaudojo tą patį kadrą.

Kai kažkas smarkiai negerai su filmu, tai aš dažniausiai reikia analizuoti ne filmą, o jų autorius ir tai, ką jie yra nuveikę anksčiau. Abu pagrindiniai aktoriai anksčiau nematyti man, todėl negaliu sakyti, ar jie galėjo geriau vaidinti ar negalėjo. Turbūt jie pirmą kartą kino duonos paragavo. Tačiau visą atsakomybę suversčiau vienam žmogus, kuris režisavo ir scenarijų pats parašė. Pagal IMDB duomenis, tai jo debiutas, pirmasis pilno metro meninis filmas, anksčiau šis režisierius ir scenaristas yra filmavęs tik dokumentinius filmus, gal todėl jam per sunku buvo dirbti su aktoriais, pasistengti rasti tinkamesnes lokacijas ir dekoracijas, sukurti įdomesnį pasaulį ir bent jau pasisamdyti kompozitorių. Nes M.K.Čiurlionio muzika kaip garso takelis tiesiog nelabai tiko, ypač kai nuskambėdavo ne pačiais tinkamiausiai momentais ir muzikos tempas neatitikdavo filmo eigos ir įtampos (jos nebuvimo).

 

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt2338874/

Obuolys: http://www.obuolys.l...ai-sofijai.html


Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0