Peršokti prie turinio

Sveiki atvykę į Kinomanai.lt svetainę!
Prisiregistruokite, jei norite matyti visas forumo temas. Prisiregistravę ir prisijungę galėsite kurti naujas temas, rašyti atsakymus ir dar daugiau. Jei jau esate užsiregistravęs, prisijunkite čia - kitu atveju susikurkite paskyrą nemokamai!
Nuotrauka

Penki kinematografijos aspektai

kinematografija šviesa filmavimas operatorius

  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje nėra atsakymų

#1
Tomas Riuka

Tomas Riuka

    Kino studentas

  • Administrators
  • 2042 Pranešimai:

Kinematografija yra judančių paveikslėlių kūrimo menas.

Šiame technologijų amžiuje dažnas, nesusidūręs su istorijos pasakojimu, kažkodėl galvoja, kad vienos ar kitos kameros naudojimas įtakoja kadre pasakojamos istorijos kokybę. Ar dažnai klausiama apie kūrybinę motyvaciją and kūrinio viziją? Ne. Dažnas nori žinoti, su kokia kamera tai buvo nufilmuota. Suprantama, kad galima diskutuoti ir apie kameros techninius niuansus, tačiau dabar ne apie techniką.

 

Jei manai, kad kameros pasirinkimas yra atsakymas į gerą istorijos pasakojimą, tai siūlau pagalvoti apie tai - uždirbk krūvą pinigų užsiimdamas tuo, kuo užsiimi, nusipirk geriausią kamerą ir tada galėsi papasakoti geriausią istoriją? NE.

 

Kameros nepasakoja istorijų, jas pasakoja žmonės, todėl viskas, ko tau reikia papasakoti gerą istoriją esi TU. Deja, nei vienas iš mūsų negimė mokėdamas viską. Viena pagrindinių knygų, kurią turėtų paskaityti žmogus, norintis mokytis filmuoti yra 'The five C's of Cinematography'. Galima įsigyti Amazon.com parduotuvėje čia. Knyga iš esmės kalba apie viską, kas susiję su kameros darbu išskyrus šviesą bei judesį.

'Five Cs' sunku išversti iš anglų kalbos, tačiau angliškai tai yra:

  • Camera angles - kameros pozicija
  • Continuity - tęstinumas
  • Cutting - perėjimai
  • Close ups - stambūs planai (iš arti)
  • Composition - kadro kompozicija

Tai penki aspektai (išskyrus šviesą ir judesį) į kuriuos turi atkreipti dėmesį filmuojantis žmogus.

Kameros pozicija

Kameros poziciją nustatoma pagal istorijos tam tikro momento svarbą. Kodėl kamera žiūri būtent ten? Ar dėl to, kad kadre tai atrodo gražu, ar dėl to, kad mums to reikia, siekiant pratęsti pasakojimą? Visada atsakymas turi būti tik dėl to, kad tai reikalinga pasakojimui ir jokiu būdu ne dėl to, kad gražu.

 

Tęstinumas

Nuoseklus tęstinumas įtraukia žiūrovą į istoriją be pašalinio blaškymosi. Pagrindinis filmo tikslas, nežiūrint, ar tai yra vaidybinis ar dokumentinis kinas - prikaustyti IR IŠLAIKYTI žiūrovo dėmesį nuo pirmo iki paskutinio kadro. 

 

Perėjimai

Kamera nuolat turi pereiti prie artimesnių ir tolimesnių kadrų pagal veiksmą. Kirpti kadrą reikia pagal veiksmą. Čia galioja montažo aksioma - visada įmanoma kirpti kadrą į bet kurią vietą, bet kuriuo metu, kur kažkas vyksta. Šiuo atveju tu pats dėlioji kadrą po kadro. Ką būtent turi atskleisti kiekvienas filmuojamas kadras? Kiekvienas kadras turi kažką pasakyti. Visos scenos turi būti sujungtos, kad bendrai sudėjus (o ne atskiros scenos) sukurtų norimą auditorijos reakciją.

 

Stambūs planai

Stambūs planai turi būti pagrįsti. Kuo stipresnis argumentas stambiam planui, tuo labiau stambus lanas padeda efektyviai pasakoti istoriją. Tačiau reikia nepamiršti jau minėtos taisyklės - kiekvienas kadras turi tarnauti istorijai.

 

Kadro kompozicija

Gera kadro kompozicija yra paveikslo elementų sudėliojimas tokiu būdu, kad susidarytų vientisa harmoninga visuma. Svarbiausios akys yra auditorija. Visada prisimink, kad visi kadrai patiktų tavo auditorijai, o dar svarbiau - padėtų pasakoti istoriją.

 

Knyga detaliai nagrinėja kiekviną iš keliais sakiniais aprašytų punktų.


TOMASRIUKA.LT - operatorius / steadicam operatorius / dop, Steadicam Operators Association narys.
PRORENT.LT - vaizdo kamerų ir jų priedų, apšvietimo, garso įrašymo ir kitos technikos nuoma.
VANILINISDANGUS.LT - filmų kūrimas

Taip pat pažymėtų su viena ar daugiau šių žymių: kinematografija, šviesa, filmavimas, operatorius

Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0