Peršokti prie turinio

Sveiki atvykę į Kinomanai.lt svetainę!
Prisiregistruokite, jei norite matyti visas forumo temas. Prisiregistravę ir prisijungę galėsite kurti naujas temas, rašyti atsakymus ir dar daugiau. Jei jau esate užsiregistravęs, prisijunkite čia - kitu atveju susikurkite paskyrą nemokamai!
Nuotrauka

Kokia yra gamtos dokumentikos kūrimo specifika ?

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 13

izrailas

izrailas

Tylusis žiūrovas

• Members
  • 16 Pranešimai:
Sveiki, norėčiau paklausti gal kas galit ką nors papasakoti apie gamtos dokumentikos kūrimo specifiką, ar yra Lietuvoje prodiusuojančių prodiuserių gamtos dokumentikos projektuose? Ar šie filmai turi finansinių perspektyvų? Kokia jų padėtis Europoje? Labai dažnai Viasat rodo daug gerų europietiškų gamtos dokumentikos filmų, Daugiausiai pasiskaičius filmų pabaigoje titrus ryškėja tendencija kad šioje srityje stipriausi Vokiečiai, Austrai.. Kaip manote Jūs mielieji, ar atsiperka tokie projektai, nes kiek suprantu didelios auditorijos kino teatruose bent jau Lietuvoje jie nesutraukia, bet kai pasižiūri kad ir kokį vengrų dokumentinį filmą kokie resursai panaudojami jo sukūrimui niekaip nesuprantu kaip jos kas finansuoja. Papasakokite ir pasidalinkite savo žiniomis šia tema. Manau kad naudinga plėsti akiratį ir diskutuoti ne tik vaidybinių, bet ir kitokių filmų žanrų temomis. Ačiū :)

vidman

vidman

Ekspertas

• Members
  • AkisAkis
  • 209 Pranešimai:

Sveiki, norėčiau paklausti gal kas galit ką nors papasakoti apie gamtos dokumentikos kūrimo specifiką, ...

Kiekvienam šiek tiek suvokiančiam aišku, kad gamtos filmų kūrimas tai - sunkus darbas, reikalaujantis daug kantrybės, resursų ir išmanymo apie filmuojamus gamtos objektus (pvz. gyvūnus). Lietuvoje nebus taip, kad sumanius nufilmuoti pvz. briedį, atvykus į jam būdingą vietovę, pasistačius kamerą, objektas teiksis pasirodyti toje vietoje visu gražumu, prie gero apšvietimo ir geromis filmavimo sąlygomis, deja taip tikrai nebus. Lietuvoje gamtos filmų kūrybai atsidavusius žmones galima suskaičiuoti ant rankų pirštų, turiu omeny profesionalus ir mėgėjus kartu paėmus. Paminėsiu tik kelis - Petras Abukevičius(šviesios atminties), Vytas Jankevičius, Eugenijus Drobelis, Mindaugas Survila, Mantas Jancevičius, ...

..., ar yra Lietuvoje prodiusuojančių prodiuserių gamtos dokumentikos projektuose? Ar šie filmai turi finansinių perspektyvų?

Nėra jokių prodiuserių. Finansinių perspektyvų gamtos filmai Lietuvoje neturi, dėl labai paprastos priežasties - maža rinka. O sukurti kažką "nustebinančio" visko pertekusį pasaulį šansų nedaug, nes nėra resursu, kaip beje ir kitame Lt kine.
Ne apie filmą, bet apie labai panašų užsiėmimą, pateiksiu asmeninį pavyzdį, - savo naujausią gamtos garsų kompaktinį diską "Dainavos girios garsai" įrašinėjau 8 metus, iš Vilniaus į Dainavos miškus ir Čepkelių raistą buvau išvykęs 27 kartus, praleidau ten 43 paras, įrašiau 74 GB garso failų (apimtis, virš 100 audio cd). Išleisto disko trukmė 79 minutės, jame pateikti 72 gyvūnų balsai.
Kaip manote ? Ar galima racionaliai apibūdinti ir įvertinti šio (kaip madinga sakyti) projekto "finansinę perspektyvą" ... ?

Labai dažnai Viasat rodo daug gerų europietiškų gamtos dokumentikos filmų, ...

Pasidomėkit kokie šių filmų pastatymo biudžetai (pvz. BBC gamtos skyriaus). Ko gero, kitose šalyse kitokia švietimo, krašto pažinimo ir kultūros vyriausybinė politika.

Kaip manote Jūs mielieji, ar atsiperka tokie projektai, nes kiek suprantu didelės auditorijos kino teatruose bent jau Lietuvoje jie nesutraukia, ...

Finansine prasme atsipirkti tikrai neatsiperka. Gamtos filmo kūrimas tai gamtą mylinčių žmonių darbas. Jeigu į gamtos filmo kūrimą žiūrėsite kaip į biznį, tai neverta net pradėti. Nemanau, kad kituose kraštuose kino teatrai lūžta nuo suplūdusių žiūrovų norinčių pamatyti filmą pvz. apie tos šalies paukščius. Ir ten ir pas mus visą tai galima pamatyti per kabelinę TV.
Deja, bet Lietuvoje vaikas geriau žino apie ryklių, gepardų ir liūtų gyvenimą, negu apie savo gimto krašto paukštį - lakštingalą.

Manau kad naudinga plėsti akiratį ir diskutuoti ne tik vaidybinių, bet ir kitokių filmų žanrų temomis. Ačiū :)

Visiškai pritariu ir palaikau :)

izrailas

izrailas

Tylusis žiūrovas

• Members
  • 16 Pranešimai:
Labai dėkoju už atsakymą gerbiamas Vidman, Tikrai suprantu, ką reiškia filmuoti žvėris pats esu medžiotojas ir vien kad sulaukčiau šernų palaukiminėse medžioklėse prie pasėlių praleidžiu ištisus vakarus. Ištiesų apie jūsų projektą nebuvau nieko girdėjęs kur beje būtų galima įsigyti šią plokštelę?
Suprantu kad problemos didelės su finansavimu, bet kodėl tokiuose prestižiniuose kanaluose kaip vokiečių ARD (vokiečių kabelinė) Discovery Chanel galima išvysti ir tokių mažų šalių kaip Estija, Vengrija dokumentininkų darbus. Kiek suprantu daug kas priklauso ir nuo projekto idėjos, gebėjimų isiūlyti savo produkciją kitų šalių kabelinėms ir čia turėtų dirbti geri prodiuseriai ir gal tada išvystume tokių kaip Mindaugas Survila darbus tarptautiniuose kanaluose. Ar čia tik man taip atrodo?

vidman

vidman

Ekspertas

• Members
  • AkisAkis
  • 209 Pranešimai:

Tikrai suprantu, ką reiškia filmuoti žvėris pats esu medžiotojas ir vien kad sulaukčiau šernų palaukiminėse medžioklėse...

Nužudyti žvėrį kur kas lengviau negu jį nufilmuoti. Užjaučiu, kad tuo užsiimat.

izrailas

izrailas

Tylusis žiūrovas

• Members
  • 16 Pranešimai:
Dėkoju, bet užuojautos tikrai nereikia, nes medžiotojo vardu didžiuojuosi ir visada didžiuosiuosi, nes tik medžiotojų dėka Lietuvoje buvo sukurtos visos aplinkos apsaugos sistemos, tik iškilių ir garbingų, taurių žmonių dėka, kurie buvo medžiotojai atsirado Žuvintas ir kitos įstaigos, jų dėka turime dabartinę išsaugotą fauną. Taip kad užsiimdamas seniausiu žemėje užsiėmimu tikrai nesigėdyju, bet ne įrodinėti tenoriu kažkokias tiesas, tenorėjau daugiau pasidomėti gamtos filmavimu. :)

vidman

vidman

Ekspertas

• Members
  • AkisAkis
  • 209 Pranešimai:

Taip kad užsiimdamas seniausiu žemėje užsiėmimu tikrai nesigėdyju,...

Šiuolaikiškam žmogui užsiimti "seniausiu žemėje užsiėmimu" joks ne didvyriškumas, tuo tikrai nesigirčiau.
Per savo klajones gamtoje, teko ne kartą girdėti medžiotojų pasiteisinimus ir demagogijas apie populiacijos reguliavimus, apie didelę "meilę gamtai" ir jos turto nesavanaudišką "priežiūrą". Medžiotojai šeria žvėris ne iš humanistiniu paskatų, o tam, kad turėtu ką šaudyti. Pvz. tų pačių medžiotojų "dėka" šernų šėrimas žiemą-vasarą daug ką pasako, kai kur jų tikrai daugoka, medžiokliai nespėja reguliuoti "populiacijos". Koktu žiūrėti į medžioklių ritualus po sėkmingos medžioklės, - nevisai blaiviais paburkusiais veidais, graudžiai apkamšančius eglės šakelėmis suguldytus žvėrių lavonus. Šiai dienai šį "sportą" galima įvardinti paprasčiausiai - žudymu !
Nenorėjau veltis į šią beviltišką diskusiją, bet kai kuri spekuliacija ir demagogija elementariai užknisa.

giedriuskadisa

giedriuskadisa

Režisierius

• Members
  • AkisAkis
  • 486 Pranešimai:
Blyn, taigi yra šiais laikais simuliatoriai, žaidimai, tikriausiai ir su panašiu į tikrą krauju, kam tampytis po miškus, leidžiant kulkas gyvūnams į galvas ir paskui didžiuotis?

ignasg

ignasg

Režisierius, ekspertas

• Members
  • AkisAkis
  • 243 Pranešimai:
  • LocationVLN
Būčiau žinojęs, kad čia vienas tų "pažudykim tauriai ką nors dėl malonumo" :puke tikrai nekalbėčiau
"This is awesome! If only real life was in 3D" - Bart Simpson after watching 3D movie

Vaidas Čekuolis

Vaidas Čekuolis

Persona nongrata.

• Members
  • AkisAkisAkis
  • 739 Pranešimai:

Blyn, taigi yra šiais laikais simuliatoriai, žaidimai, tikriausiai ir su panašiu į tikrą krauju, kam tampytis po miškus, leidžiant kulkas gyvūnams į galvas ir paskui didžiuotis?

Kaip tada pagerti, pabegti su priežastimi pas draugus. O čia va pagereme... Oi.... Medziokleje buvome. Pagarba su medzio sakele atidaveme...
:cheers

izrailas

izrailas

Tylusis žiūrovas

• Members
  • 16 Pranešimai:
Tai kam reikia diskriminuot žmogų kuris turi savo hobį, užsiėmimą, kur jo keturios giminės kartos traukė i medžioklę? Patikėkit savo pažiūros į gamtą niekad nekeisiu, medžioklė man padėjo pažvelgt platesniu kampu į gamtos dėsnius. Pats giriatės gamtos mylėtoju, klajotoju esantis o ar per tas savo klajones padarėt kadanors ką gero gamtai? :) Sutinku nufilmuot, nufotografuot žvėrį žavu, reikalauja daug pastangų (dėl to ir taip domiuosi laukinės gamtos filmavimu ir noriu praktikuot tai šalia medžioklės tai ir mėginu), bet nufotografuodamas tą žvėrį, jūs realiai nieko gamtai gero nepadarot. Medžioklė turi įvairių neigiamų atspalvių, su tuo taip pat besalygiškai sutinku, bet dar kartą kartoju, kad medžioklės ūkis paremtas principu; kiek paimi, tiek atiduodi. Abejoju ar esat per savo amžių pastatęs nors vieną lesyklą kurapkom, o aš jų kas žiemą padarau po 20 ;) ir ne savo savanaudiškiem tikslam kaip jum išrodo jūsų iškreiptas požiūris :) nemedžiojam kurapkų daug metų, jei nemedžiotumę lapių, kurapkų išvis nebebūtų, ir čia negalioja jokie kvaili sapaliojimai apie natūralią atranką, gal Sibire tai ir būtų įmanoma, bet ne mūsų urbanizuotam krašte kur vienam vilkui tenka 400 stirnų:) Pavyzdžių tūkstančiai ir aš jų nevardysių ir nesistengiu. Pats svaig ir girto lų praktiškai nevartoju ir su eglės šakele manęs niekad niekas nėra matęs ir aš tokių medžiotojų nesu regėjęs, bet kaip ir kėkvienoj bendruomėnėj yra visokių. :) Aš nepradėjau šio beprasmiško ginčo, tik vos užsiminiau, jog esu medžiotojas ir jūsų banalūs ale gamtosauginiai virkavimai ir užsipuldinėjimai mane privertė ginti savo poziciją. Jūs absoliučiai neturite teisės diskriminuot žmogaus hobio ir pasirinkimo laisvės, neturite teisės įžeidinėt jo orumo, parodot tik savo žemą lygį ir daugelio dalykų neišmanymą, tuo labiau kad medžioklė ne tik, kad yra legalus užsiėmimas ir ją kaip minėjau propaguoja ir propagavo tūkstančiai iškilių žmonių, bet ir kultūros, pagarbos gamtai reiškimosi būdas, kad ir kaip tai atrodytu paradoksalu. :)

Salvijus

Salvijus

Ekspertas

• Members
  • AkisAkis
  • 246 Pranešimai:
Ir vėl chebra "nusiritote" nuo temos. Nei mes apie tą medžioklę išmanom nei ką , tai kam čia taip radikaliai reaguoti (diskutuoti). Aš visumoje taip pat prieš žudymą, bet mėsą valgau "išsišiepęs" (jei rimtai, tai stengiuosi riboti). Kita vertus, gal tikant vieną kitą garsą gyvūnų įrašyt, padaroma neakivaizdi žala (net gal menka, tipo kaip koks drugio efektas, bet žala).
Huge badminton fan

izrailas

izrailas

Tylusis žiūrovas

• Members
  • 16 Pranešimai:
Dėkoju, jog nors kažkas sugeba bent kiek palankiau žiurėt į tam tikrus reiškinius, o ne tik pult akis išdegęs vadint žudiku ir tam tikromis potekstėmis vos ne išsigimėliu , gąsdint, kad nebesikalbės ir pn. Aš niekam nieko blogo nepadariau nė vieno katino ar šuos nesumedžiojau kad reiktu svaidytis grasinimais. Tuo labiau kad pačioje temos pradžioje kai užsiminiau jog esu medžiotojas net neprimečiau to kaip kažkokio gėrio ir nebandžiau vystyt i platesne diskusiją. Tai tik mano asmeninis reikalas, bet ir nereiki iškart teist :) "Kinomanų forumas - draugiškiausia bendruomenė pasaulyje!" pateisinkim šį nuostabų forumo šūkį, o ne teiskim medžiotojus, futbolo aistruolius, žvejus dar ten kokius žydus ar panašias grupes ir mažumas kurios yra teisėtos nors gal ir ne visiem priimtinos ar mylimos, nes antraip imsiu manyti kad- "Kinomanų forumas - reakcingiausia bendruomenė pasaulyje!" :)

giedriuskadisa

giedriuskadisa

Režisierius

• Members
  • AkisAkis
  • 486 Pranešimai:
Salvijau, neaiškink, ką norim - tą rašom :rr

Na, kolega Izrailai, aš tiesiog darau išvadas, kad vietoje keturkojų žvėrių geriau "nukeptumėte" keletą dvikojų. Kokių? Paskaitykite Lietuvos aktualijas ir nuspręsite patys :D

vidman

vidman

Ekspertas

• Members
  • AkisAkis
  • 209 Pranešimai:

Tai kam reikia diskriminuot žmogų kuris turi savo hobį, užsiėmimą, ... Medžioklė turi įvairių neigiamų atspalvių, su tuo taip pat besalygiškai sutinku, bet dar kartą kartoju, kad medžioklės ūkis paremtas principu; kiek paimi, tiek atiduodi. ... ir ne savo savanaudiškiem tikslam ... ir čia negalioja jokie kvaili sapaliojimai apie natūralią atranką, ... esu medžiotojas ir jūsų banalūs ale gamtosauginiai virkavimai ir užsipuldinėjimai mane privertė ginti savo poziciją. Jūs absoliučiai neturite teisės diskriminuot žmogaus hobio ir pasirinkimo laisvės, neturite teisės įžeidinėt jo orumo, ...

... ne tik pult akis išdegęs vadint žudiku ir tam tikromis potekstėmis vos ne išsigimėliu , gąsdint, kad nebesikalbės ir pn. Aš niekam nieko blogo nepadariau nė vieno katino ar šuos nesumedžiojau kad reiktu svaidytis grasinimais... Tai tik mano asmeninis reikalas, bet ir nereiki iškart teist :) .. o ne teiskim medžiotojus, futbolo aistruolius, žvejus dar ten kokius žydus ...

Ponas izrailas, kodėl jūs pats sau prisirašot įvairius epitetus, kitus nebūtus dalykus, "nuodėmes" kurių asmeniškai jums netaikiau ? Čia tipo ką - vagiui kepurė dega!
Be to, daug kur pats sau prieštaraujate. Siūlyčiau apsispręsti ir vietoj šautuvo pasirinkti kamerą su televyku, kadangi jūsų sukurta tema būtent apie tai :wink

... ar per tas savo klajones padarėt kadanors ką gero gamtai?

Neseksiu jūsų pavyzdžiu ir panegirika neužsiiminėsiu, apie mano hobby ir veiklą tegul sprendžia ir vertina kiti.
Beje komentaruose išreiškiau tik savo asmeninę nuomonę ir požiūrį apie nūdienos medžioklę ir medžiotojus.

Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0