Peršokti prie turinio

Sveiki atvykę į Kinomanai.lt svetainę!
Prisiregistruokite, jei norite matyti visas forumo temas. Prisiregistravę ir prisijungę galėsite kurti naujas temas, rašyti atsakymus ir dar daugiau. Jei jau esate užsiregistravęs, prisijunkite čia - kitu atveju susikurkite paskyrą nemokamai!
Nuotrauka

Trumpametrazis scenarijus "Trys Karaliai"

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 8

gary

gary

Tylusis žiūrovas

• Members
  • 21 Pranešimai:
Retas svecias cia esu, bet kartas nuo karto vis atklystu paskaityti jusu naujienu ir atnesti kokiu nors savo naujienu. Sikart naujas trumpametrazis mano scenarijus jusu teismui. Pasigailejimo man nereikia, kritika ir nuomone labai idomi ;)

Kodel skaityti ir dar toki ilga? Delfio komentaru dar daugiau perskaitom.. ;)

p.s. scenariju prisegu pdf failo formatu, gal truputi bus patogiau skaityti. jei neatidarys, perkopijuosiu cia.
p.p.s. scenarijus jau buvo taisytas, taciau del nauju pataisymu noreciau platesnes pasaliniu zmoniu nuomones.
p.p.p.s. atviras darbo pasiulymams ;)

aciu!

Saturnas

Saturnas

Režisierius

• Members
  • AkisAkis
  • 220 Pranešimai:
Nezinau kaip scenarijus su ideja, bet bent jau lokacijos tai ne kazka...veronikos namu svetaine, miegamasis, kiemas, laiptine, balkonas, veronikos namai... :|

Lapu 40 be coverio...1 lapas 1 min, o 40 min jau feature skaitosi o ne short film.

Patarimas - jai nori kad kas nors bent svarstytu nufilmuoti tai ka rasai pirmiausia parasyk gera 2-5 lapu scenarijuka o ne 41... :)

P.s delfio neskaitau o komentaru tuo labiau, taip kad sorry kad neperskaiciau scenarijaus

Dovydas Vilkelis

Dovydas Vilkelis

Kino abiturientas

• Members
  • AkisAkisAkis
  • 676 Pranešimai:
Short'as yra iki 60 min.
http://www.animatrix.lt - We make pictures move!

karollt

karollt

Režisierius, ekspertas

• Members
  • AkisAkis
  • 474 Pranešimai:
Na pagal Academy of Motion Picture Arts and Sciences tai shortas iki 40min iskaitant creditus :) Taigi feature kaip tik nuo 40min and up :)

PostFactum

PostFactum

Jaunas gabus

• Members
  • AkisAkis
  • 482 Pranešimai:
Na, gal nepatikėsit, bet perskaičiau... Visą.
Kažkaip labai jau literatūriškai ten viskas surašyta ir dialogai kažkokie negyvi... Reikia sėst ir viską perrašyt.
Statant tokį, beveik istorinį, filmą, tai reikėtų ypatingo tikslumo su žodžiais ir detalėmis, iš detalių dabar jau nepamenu, kas ten kliuvo. Buvo ne vienoj vietoj žodžiai neatitinkantys laikmečio(pvz.: „Straikas“!)
Beje, kur matei chemijos vadovėlį, kuriame rašoma apie bombas?
Norint kad neatrodytų kaip lietuviški serialai reikės tikrai nemažai pinigų ir darbo įdėt...
O kaip ten su tavo tuo grand scenarijumi...?
Ei, žmonės, būkit tokie mieli, ir pamatę, kad aš jau nusišneku pristabdykit mane, nes stabdžių visai neturiu...

PostFactum

PostFactum

Jaunas gabus

• Members
  • AkisAkis
  • 482 Pranešimai:
Šitiek kietuolių viską išmanančių kinomanuose sėdi, tai negi be mano diletantiškos nuomonės daugiau komentarų nebus?

Ar čia visi ne skaitytojai, o rašytojai?
Ei, žmonės, būkit tokie mieli, ir pamatę, kad aš jau nusišneku pristabdykit mane, nes stabdžių visai neturiu...

Exuss

Exuss

Kino studentas

• Administrators
  • 1548 Pranešimai:
  • LocationVilnius
Perskaičiau ir aš :)
Sunku buvo nujausti veikėjų motyvus ir jaučiasi toks paviršutiniškas požiūris į viską, kas vyksta.
Dialogai tai dubliuojasi - trigubuojasi, ta pati informacija po kelis kartus vis pakišama. Tiek Veronikai kirčiuojant žodžius, tiek vagis - ne vagis, šnipė - ne šnipė, ir panašiai. Būna, kad vaikai įsikibę į žaislą pusė valandos šaukia "Mano!" - "Ne! Mano!", bet pašaliniam žmogui (žiūrovui) užtektų kelių sekundžių, kad suprasti, jog vaikai žaislo nepasidalina. Juokingi sargo ir kareivių monologai. Na koks gi sargas sakys "Kokie čia vaikėzai valstybės tarnautoją puldinėja?". Įsivaizduok, kokį nors jaunuolį aptaško automobilis pralėkęs pro balą ir jaunuolis garsiai piktinasi "Koks gi čia vairuotojas trečio kurso istorijos studentą vandeniu taško?". Ir dar, jis juk nematė kas metė batą, vaikėzai ar ne vaikėzai? Gal pikta senmergė-bobulė pamačiusi, kad sargas snaudžia, nusprendė jį šitaip pažadinti ir metė po ranka pasitaikiusią moteriška basutę.
Dialogus galima ištaisyti. O ar bus galima ištaisyti siužeto logiką, tai nežinau. Kaip jau sakiau, daug kas nemotyvuota yra. Kodėl Adelė neieškojo pabėgusios Veronikos? Kodėl kareiviai išvedę Veronikos tėvus neapiplėšė namų, net gėrimų nepasiėmė? Ar Veronika basa vaikšto pas Adelę, nes jai be batų teko pabėgti? Ten pas Adelę dar buvo Milda, jeigu apie ją daugiau nieko nepasakojama, kam ji iš viso yra reikalinga šitoje istorijoje?
16-metis su milicininko uniforma ir niekam jokių įtarimų nekylą? Kareiviai (nesvarbu, kad išgėrę) puola muštis su milicija? Milicininkui pasiskundus kareiviai tuoj pat būtų pasodinti į belangę.
Apie padegamųjų bombų skyrių chemijos vadovėlyje ir "straikus" jau kiti rašė.
Dar man keistai atrodė, kad jie nuolatos šypsosi pačiose netinkamiausiose vietose. Pradžioje, išsigandusi Veronika eina per miestą, bijo mašinų, plaktuko dūžių, šešėlių, sargo prie namo, bet pamačius šviesą lange nusišypso (o kodėl?), o po to vėl giliai įkvepia, vėl nedrąsiai žengia per slenkstį.
Arba, bėga su Adamu nuo sargo, po "straiko" abu nusijuokia. Ar tau teko kada nors nuo ko nors bėgti? Juokinga būna tik kitą dieną, kai atsibundi saugioje aplinkoje ir juokinga, kad vakar kažko smarkiai bijojai. O kai bijai kur nors bėgdamas, tai nesišypsotum net pamatęs, kaip klounas užkliuvęs už atsisegusios petnešos ir užvirtęs ant sudžiuvusių arkliašūdžių tarsi ant rutuliukų nurieda gatve žemyn. Tas emociškai išreikštas "straikas" gali būti juokinga žiūrovui, bet turbūt nelabai patiems bėgimo dalyviams.
Mergina nori būti su tėvais, su savo šeima, čia viskas aišku. Bet tie patriotiniai įkalbinėjimai pasilikti labai pritempti atrodo. 18-metės merginos tais laikais jau apie vedybas galvodavo, o čia dėl kažkokio 16-mečio sužeisto pasiliko. 18-mečiai jau būdavo baigę mokyklą ir laikomi pilnateisiais pilnamečiais asmenimis, todėl ištrėmus tėvus, jai pereina visas tėvų turtas. Kas kam neaišku? Jos juk sąrašuose nebuvo, vadinasi ji nebuvo palikta per klaidą. O jeigu tėvų namai pereina "valstybės" nuosavybėn, tai mergina visų pirma turi gauti tai patvirtinantį raštą. Prieš biurokratiją nepapūsi.
Kas tas Henrikas? Kodėl ir kuo jis apsimetinėja? Ir čia turbūt iš "Perl Harboro" filmo paimtas tas, jeigu galiu aš atsistoti iš invalido vežimėlio tai gali ir tu gali pasirūpinti vaikais. Jeigu galiu aš padaryti 100 pritūpimų, tai Petras gali išmokti mintinai Hamletą. O jeigu Petras gali nuskinti visas kaimo serbentų uogas, tai Jonas gali tapti teisininku. Kaip tie galėjimai susiję?
Kelis kartus akcentuoji sidabrinę monetą, bet ji dekoracija, kuri nedalyvauja įvykiuose. Dėl tos monetos niekas nekeičia nuomonės, niekas nesiima sprendimų, moneta nenaudojama ką nors nupirkti, iškeisti ar užstatyti, moneta nenaudojama kaip masalas arba atlygis. Todėl ji tampa nesvarbi. Na žinai, kaip būna kažkoks mažmožis filmuose, tai dažniausiai dėl jo visi susipeša arba atvirkščiai, niekas nekreipia dėmesio į šuniuko pakabuką, kol galiausiai paaiškėja, kad pakabuke yra atominių raketų paleidimo kodai. O čia sidabrinė moneta yra, bet nieko nereiškia. Štai chemijos knyga gerokai reikšmingesnė ir svarbesnė pasakojimui, ji ne tik padeda jaunuoliams pasidaryti padegamąsias bombas, bet dar ir atskleidžia, jog Adamas nemoka skaityti, o tai leidžia Veronikai sustiprinti savo autoritetą vaikų akyse ir įgauti Adamo pagarbą, nes neleido kitiems iš jo juoktis ir padėjo jam perskaityti chemijos knygos autorių. O moneta ką padarė?

Atmeskime kol kas tai, ar įmanoma tai nufilmuoti ar ne, tiesiog pasigrožėkime pačia vizija. Man patiko, jog jaučiasi įtampa, nes nuolatos reikia kažkur nuo kažko bėgti, slėptis, sėlinti, išsisukti, tik dialogai besikartojantys gesina tempą. Sveikinu bandymą pažiūrėti į Lietuvos istoriją iš vaikų pusės, nes daug kalbėta ir rodyta apie tremtinius ir partizanus, o kaip gyveno be tėvų likę vaikai tuo metu, tai pirmą kartą skaitau. Buvo ne vienas kinomaniškas bandymas filmuoti partizanus, kur niolikamečiai su karinėmis uniformomis ir ginklais vaizduoja miške besikaunančius rūsčius partizanus ir tai atrodė mažų mažiausiai juokinga ir neįtikinama (kaip ir tavo 16-metis policininkas). Bet kai vaikai išlieka vaikais ir nebando vaizduoti visko gyvenime mačiusius suaugusius, tai yra gerai. Tik va, gal 18-metę Veroniką reikėtų padaryti bent jau 17-mete? Trūksta gilesnio požiūrio į pagrindinių veikėjų asmenybes ar bent jau jų sugebėjimus, o tai Veronika pristatoma, kaip teisingai skaityti nemokanti mergina, kuri po to visus netikėtai į vietą pastato. Ir tie vaikai... jeigu jų tėvus išvežė į Sibirą, tai jie džiaugiasi, nes laisvas laikas, laisvas plotas, niekas smegenų neknisa, tik vienintelė Veronika visus pamokina, kad gyventi reikia, mokytis, neišsideginti akių. Bet va, tie mažieji padaužos yra didžiausi patriotai, įkalbinėja Veroniką niekur nevažiuoti (kur reikės vargti, dirbti) o geriau čia gyventi, lankstant po lietuviškas gatves. Galai nesueina :)

Nežinau ar pavyks tau surišti visus galus ir supinti tvirtą virvę :)

O kas tie "Trys karaliai" šitame scenarijuje? Ar tai užuomena į kalėdas kurių Sibire nešvenčia?

Guest_vajeeha_*

Guest_vajeeha_*
  • Guests

After she's diagnosed with a terminal illness (several brain tumors), a shy woman decides to take a European vacation. <..> Georgia checks into the Presidential Suite, buys a designer wardrobe in expensive boutiques, makes extensive use of the hotel's spa facilities, attempts snowboarding and base jumping off of a dam, enjoys succulent meals. <..> he tells Georgia she was misdiagnosed due to X-rays generated by a broken, outdated CAT scanner. 

vedariene

vedariene

Tylusis žiūrovas

• Members
  • 3 Pranešimai:

Retas svecias cia esu, bet kartas nuo karto vis atklystu paskaityti jusu naujienu ir atnesti kokiu nors savo naujienu. Sikart naujas trumpametrazis mano scenarijus jusu teismui. Pasigailejimo man nereikia, kritika ir nuomone labai idomi ;)

Kodel skaityti ir dar toki ilga? Delfio komentaru dar daugiau perskaitom.. ;)

p.s. scenariju prisegu pdf failo formatu, gal truputi bus patogiau skaityti. jei neatidarys, perkopijuosiu cia.
p.p.s. scenarijus jau buvo taisytas, taciau del nauju pataisymu noreciau platesnes pasaliniu zmoniu nuomones.
p.p.p.s. atviras darbo pasiulymams ;)

aciu!

kur tas scenarijus?

Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0