Peršokti prie turinio

Sveiki atvykę į Kinomanai.lt svetainę!
Prisiregistruokite, jei norite matyti visas forumo temas. Prisiregistravę ir prisijungę galėsite kurti naujas temas, rašyti atsakymus ir dar daugiau. Jei jau esate užsiregistravęs, prisijunkite čia - kitu atveju susikurkite paskyrą nemokamai!
Nuotrauka

Kino studijos uzsienyje

• Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 113

studentas

studentas

Kino studentas

• Members
  • AkisAkisAkisAkis
  • 2298 Pranešimai:
Čia jums padrąsinti, aš ir už ačiū atiduosiu :rendeer

Tashkas

Tashkas

Ekspertas

• Members
  • AkisAkis
  • 437 Pranešimai:
cia kaip visada nukripimai :)
cia as is savo gyvenimo patirties pasakysiu :)
na pvz as buvau keturis kiartus istojes lietuvoje :) medios studijas :D, bet niekad nepatiko, reikejo siek tiek laiko kad sughebetum ispirti sau i sikna kad pasimokyti, aisku gailejausi kazkada kad nevariau studinti y uzsieni, bet dabar nieko nesigailiu, ir pats ismokstu visko ko noriu :)
svarbu kad Kai yra noras, yra ir kelias. R.B.Powell'is :)

Broadcast designer @ Lietuvos Rytas TV
VFX Supervisor (JR),  Composer, Motion graphics designer...
rbutrimas@gmail.comtel. +370 604 77 362

Tylėkit, neskaitykit man anotacijų,
Patys būdami tik reprodukcija, tik imitacija...

Dovydas Vilkelis

Dovydas Vilkelis

Kino abiturientas

• Members
  • AkisAkisAkis
  • 676 Pranešimai:

Melskitės ble tam savo pinigui!
Čia jau pasirinkimas - ar gyvent įdomiai su minimaliom babkėm, ar laižyt visiems užpakalį ir jaunam atsidurt sanatorijoj

Labai įdomiai pagyvensi su minimaliom bapkėm. Vienintelis dalykas, kurį galėsi sau leist, tai dirbt nemokamai prie kažkokių projektų.
http://www.animatrix.lt - We make pictures move!

studentas

studentas

Kino studentas

• Members
  • AkisAkisAkisAkis
  • 2298 Pranešimai:
Dovydai, atsakyk sau sąžiningai, ar tu myli kiną?, ar dėl filmo nusimautum paskutines kelnes? Įtariu nelabai (...o šito neklausyk: nesuprantu, ką tokie šmikiai daro LMTA?) visame pasaulyje filmai daromi ekstremaliai, o LT kino prodiuseriai apskritai savižudžiai: U. Kim, K. Drazdauskas, R. Urbonas, Ž. Naujokas...

Dovydas Vilkelis

Dovydas Vilkelis

Kino abiturientas

• Members
  • AkisAkisAkis
  • 676 Pranešimai:
Visi ir toliau taip mąstykim, tai norint sukurt filmą Lietuvoj, ne tik kelnes nusimaut reikės.

studentas

studentas

Kino studentas

• Members
  • AkisAkisAkisAkis
  • 2298 Pranešimai:
Su tavim viskas seniausiai aišku - net nebandyk dėtis prie filmo, sėdėk Tv ir varyk vestuves bei reklamas. O filmus prodiusuos ir darys kiti.
Tu apskritai neturi žodžio kažkam patarinėti net čia, kinomanuose - taip žaloji jaunus, dar entuziastingus ir idealistiškus žmones (na ir kas kad tarp jų mažai gabių)

Dovydas Vilkelis

Dovydas Vilkelis

Kino abiturientas

• Members
  • AkisAkisAkis
  • 676 Pranešimai:
Būtinai paklausysiu tavo patarimo ir žalojimo džiaugsmą paliksiu tau.

Tashkas

Tashkas

Ekspertas

• Members
  • AkisAkis
  • 437 Pranešimai:
:D smagu visai cia sakyciau :D :D :D

Broadcast designer @ Lietuvos Rytas TV
VFX Supervisor (JR),  Composer, Motion graphics designer...
rbutrimas@gmail.comtel. +370 604 77 362

Tylėkit, neskaitykit man anotacijų,
Patys būdami tik reprodukcija, tik imitacija...

Crownom

Crownom

Filmų mylėtojas

• Members
  • Akis
  • 102 Pranešimai:
Gerai... Tai kaip matau kino ateitis yra šviesi ir filmų piratavimo lygis dabar ir ateityje visai kinui nekenks. Ane? :D
P.S. Nemandagiai klausiu, bet kokia jūsų profesija, ponas Herbertai? :/

studentas

studentas

Kino studentas

• Members
  • AkisAkisAkisAkis
  • 2298 Pranešimai:

Gerai... Tai kaip matau kino ateitis yra šviesi ir filmų piratavimo lygis dabar ir ateityje visai kinui nekenks. Ane? :D
P.S. Nemandagiai klausiu, bet kokia jūsų profesija, ponas Herbertai? :/

(apie filmų piratavimą šneka tas, kuris mus pirmas provokuoja atsiųsti nelegalias programas)
Raminkis vaikine, mano profesija - tas, kuris kinomanuose spardo šiknas.
1. Nori kad su tavim kalbėtų (kaip gyvenime) - mandagiai prisistatyk. Keisk savo niką į vardą ir fotkę įmesk žmogaus.
2. Su mumis geriausia susipažinti - tai padaryti savo filmą. Visa kita suprask yra niekai. O technika - rūdyjantis mėšlas. Jei nebūsi kūrybiškas - tu neįdomus.
3. Internete privalome pirmiausia duoti (dalintis - share), o jau tada gausi dvigubai. Jokios paskalos - a lia kinomanai nedraugiški - mūsų nesugraudins. Galiu pratęsti....

.................

Crownom

Crownom

Filmų mylėtojas

• Members
  • Akis
  • 102 Pranešimai:
Kodėl jūs visada pykstat? :/
http://www.google.lt... ... ,r:11,s:46

Tadcka

Tadcka

Tylusis žiūrovas

• Members
  • 12 Pranešimai:
Sveiki, esu Tadas.

Paskaitinėjau truputelį šią temą ir nusprendžiau pasidalinti savo patirtimi, gal kam nors pravers.
Studijuoju European Film College (Danijoje www.europeanfilmcollege.com ). Tai yra INTENSYVUS 8.5 mėnesių kursas. Tačiau pradėsiu viską iš pradžių.

Anketą šiam koledžui siunčiau budamas 12 klasės pradžioje(2010 pabaiga) nors deadline'as  buvo iki Balandžio 1d. Atsakymą gavau dėja tik prieš pat vasarą - PRIIMTAS! Dėja kursas kainuoja 84 480 Danijos Kronu (apie 40 000 LT) . Savaime suprantama paprastam vaikinui iš Marijampolės - tokią sumą surinkt kaip sakoma "rakum iki Maskvos". Bandžiau ieškoti paramos, ejau pas Merą, gavau trupinėlį (tik dėl to, kad buvau nemažai prieš tai veikęs), siunčiau prašymus paramom, seimūnam ir pan tačiau šnipštas... Todėl paprašiau, kad leistų atsidėti studijas 2012-2013 metams - mokykla sutiko. Tuo tarpu įstojau į Aberdeen universitetą Škotijoje (kaip kažkas prieš tai klause - taip, škotijoje mokslas nemokamas praktiškai lietuviui ir iš gatvės.), tikėdamasis, kad per metus surinksiu iš paramų, fondų ir kitų briedų reikiamą sumą. Savaime suprantama, nepavyko. Dėjau pastangas iki pat naujų metų (2012). Aberdeene Film and Visual culture studijos nepatiko, nes viskas labai teoriška ir net nežadėjo duot praktikos. Todėl nusprendžiau imtis kardinalių priemonių. Mečiau universitetą ir pradėjau dirbti. Dirbau lygiai 7 mėnesius Kiniečių bufete, dirbau tikrai daug ir taupiau pinigus, dejau į kojinę kiek tik galėjau. Visa laimė mano tėvai žinojo apie mano planą ir man padėjo. Pats užsidirbau daugiau nei pusę reikiamos sumos mokslams - kitą pusę taupė tėvai. LABAI JIEMS AČIŪ!

Kodėl tai pasakojau - ogi todėl, kad daugeliui žmonių (o ir man pačiam) reikia paskatinimo - nebijokite kelti sau iššūkį ir imtis drąstiškų priemonių!

O dabar apie pačias studijas!

Visų pirma tai Koledžas randasi mažame Danijos miestelyje Ebeltoft, kurortas kaip Palanga lietuvoje, tik skirtumas, kad čia yra mažiau ką veikti!
Kiekvienais metais priima apie 100 mokinių iš viso pasaulio (šiais metais su manim yra beroc 114). Taip, kad labai internacionali mokykla. 50% yra danai - taip reikalauja jų įstatymai. Didžioji dalis mokytojų yra ne Danai, taip kad nesimokai kaip kurti danišką kiną, moko tiesiog tarptautinio kino. Mokslai susideda iš LABAI DAUG PRAKTIKOS, pvz.: iš pradžių būna 4 paprasti pasirinktiniai kursai po 3 savaites (įprastai sėdi po 5 valandas per dieną) kurie kasmet keičiasi bet pagrindai išlieka tie patys, šiais metasi turim Cinematography, Screenwriting, Acting, Directing fiction, Directing Documentary, Directing Acting, Sound, AVID Editing, Film Lab (lievas kursas bet privalomas visiem - linkęs link prodiusąvimo), beroc viskas. Kiekvienas renkasi savo prioritetus ir kursus kuriuos nori praeit (aišku kadangi daug žmonių renkasi tuos pačius kursus - kartais negauni ko nori iš karto, bet sužaist galima.). Tarp kursų yra labai daug projektų ir tikrai daug praktikos, taip kad iškot labiau galima bedarant. Po 4 kursų bus 2 Advanced kursai kurių tiksliai aš dar nežinau, tad negaliu pasakyt. Galiausiai per paskutinį mėnesį bus FINAL project, kuriam visi ruošis kaip išprotėję. Apie kursus dabar nežinau ką daugiau papasakot, norit daugiau sužinot, klauskit. Deja po šių metų mes negaunam Nei bakalauro nei Magistro, tačiau duoda diplomą po  kurio yra didžiulis pliusas stojant kur nors į labai rimtą mokyklą, bet kaip ir kažkas sakė, tu turi pakankamai žinių netgi eiti tiesiai dirbti į industriją. Ir mokykla labai vertinama visame pasaulyje, ypač Danijoje. Mano nuomone verta. Esmė, kad jeigu dedi pastangas - gali pasiimti nežmoniška žinių kiekį.

Mokykla aprūpinta tikrai nebloga technika - nėra visiškai profesionali, bet mokymuisi daugiau negu pakanka. 10 Panasonic 101 kamerų su objektyvų setu, 10 "vestuvinių" kamerų dokumetikai, garso aparatūra ir kiti reikalingi aparatai. 10 Montažo aparatų. Yra studija, visos galimybės pastatyti setą (šiuo metu stovi kalėjimo celė), kino salė kurioje žiūrim filmus, tiek savo tiek industrijos. Yra mažoji kino salė su maždaug 40 kėdžių ir keletas kambarių su didžiuliais televizoriais ir įranga, kad bet kuriuo momentu ateitum ir žiūrėtum ką tik nori. Mokykla atrakyta kiaurą parą - sėdi ir veiki ką nori.

Gyvenimo prasme, gyveni maždaug 15 sekundžių kelio pėsčiomis nuo mokyklos didialiame "barake" kur gyvena beveik visi mokiniai. Mastas pateikiamas 3 kartus per dieną, valgai kiek nori, per tarpus atneša bulkučių, uogienės ir pan. Visada gali pasidaryt kavos ar arbatos. Niekad nebuni alkanas. Yra nemažai pramogu tokiu kaip krepšinio, tinklinio aikštelė, stalo teniso, stalo futbolas, šalia futbolo aikštė ir t..t.. Yra kambariai kuriuose tiesiok "čilini" arba netgi ir vakarėlį neprastą susirengi. Visas šis smagumas įeina į 84 440 kronų, taip kad praktiškai susimoki šią sumelę ir gyveni, gauni viską, leidi pinigus tik alui ir kitam brudui ko pats nori.

Aš pats važiavau su iniciatyva išmokt dirbt su istorija, todėl daugiausia dirbu su scripto writingu, pakolkas parašiau apie 7 shortus, deja esu perdidelis tinginys, kad parašyčiau daugiau, nors tikrai galėčiau ir norėčiau. Nerašau kažkokių šedevrų, bet stengiuosi išmokti struktūros, kaip sukurti twistus ir visus kitus brudus kuriais paveikčiau žiūrovą. Šiuo metu ruošiuosi filmuot 8,5 minučių shortą, kurį pats parašiau ir pats žadu režisuot, nes manau geriausią mano scenarijų atidaviau režisuot kitam ir manau, kad jį tikrai sušiko, taip kad dar vienas geras dalykas šioje mokykloje - mokaisi išsirinkt su kuo dirbt, kaip atpažint žmogų. Po kalėdų žadu imti Kinematografijos kursą, kad galėčiau įvaldyt kaip gražiai sukiot focusa  :rr

Yra straipsnis kur Andrius Stonys kuris metus deste cia atsakinejo i klausimus http://www.lfc.lt/lt...cleList&ID=3588 pasimėgaukit :)

Manau, kad parašiau nemažai, bet yra papasakot ir daugiau. Jeigu norit - klauskit.

Tadas. :)
Nuotrauka

studentas

studentas

Kino studentas

• Members
  • AkisAkisAkisAkis
  • 2298 Pranešimai:
:bravo
Laikykis!

Gabija

Gabija

Tylusis žiūrovas

• Members
  • 1 Pranešimai:
Oho, viskas taip super skamba :D Būtų įdomu ir dar daugiau išgirst!
Smagu, kad yra rimčiau kinu besidominčių žmonių iš Marijampolės - kol kas šiam mieste neteko nieko, galvojančio apie kino studijas, sutikt :)

Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0